Artur Zwiech

O mnie

 

Jestem konsultantem kryzysowym (akredytowanym przez Instytut Pozytywnej Terapii Kryzysu), coachem/mentorem kryzysowo (IPTK), coachem w trakcie certyfikacji ACC ICF (ukończyłem Szkołę Coachów Grupy Set), specjalistą psychologii uzależnień oraz przedsiębiorcą zarządzającym firmą doradczą oraz fundacją. Pomaganiem zajmuję się od wielu lat i myślę, że poza ukończeniem kilku kierunków studiów i licznych szkoleń legitymację do tego daje mi fakt, że kiedyś będąc w kryzysie wiedziałem do jakich profesjonalistów zgłosić się o fachowe wsparcie i tym samym umiałem sobie pomóc … wydaje się, że z niezłym skutkiem 🙂

Ukończyłem studia magisterskie na kierunku ekonomicznym, dwa kierunki  studiów podyplomowych – EMBA (Excecutive Master of Business Administration) oraz Psychologię Uzależnień oraz jestem w trakcie realizacji trzeciego – Terapia Uzależnień i Współuzależnienia. A żeby zgłębić jeszcze bardziej wiedzę dotyczącą funkcjonowania człowieka w społeczeństwie studiuję obecnie Psychologię (jednolite studia magisterskie).
Brałem również udział w licznych szkolenia z zakresu psychologii, psychoterapii, coachingu, mentoringu oraz doradztwa biznesowego.

Jestem właścicielem firmy doradczej Finangro Sp. z o.o. oraz fundatorem i prezesem Fundacji Inicjatyw „Jestem Przedsiębiorczy”, której jedną z misji jest reintegracja oraz szeroko rozumiana pomoc osobom będącym w kryzysie oraz narażonym na wykluczenie społeczne i zawodowe, ze szczególnym uwzględnieniem osób uzależnionych i współuzależnionych.

Swoją ofertę kieruję do osób, których obecna droga zawodowa okazała się niesatysfakcjonująca lub borykają się z problemem wypalenia zawodowego. W takim przypadku coaching łączę często z mentoringiem oraz elementami doradztwa zawodowego i biznesowego. Dla osób uzależnionych oraz współuzależnionych mam specjalną ofertę revovery coachingu/mentoringu popularnego w USA już od lat 90-tych, a w Polsce coraz częściej (jednak wg mnie stanowczo za rzadko) wprowadzanego jako formę wsparcia w proces zdrowienia. Metoda recovery coachingu / mentoringu jest uzupełnieniem działań psychoterapeutycznych i skupia się na budowaniu nowych, realnych celów oraz towarzyszeniu klientowi podczas drogi ich realizacji.

Jako konsultant kryzysowy służę pierwszą pomocą psychologiczną osobom dotkniętym ostrym lub chronicznym kryzysem, a jako coach/mentor kryzowo-rozwojowy pomagam wykorzystać zasoby tkwiące w człowieku i jego otoczeniu do budowanie nowej perspektywy i rozwoju w różnych dziedzinach życia.

W ramach działań coachingowych / mentoringowych oraz związanych z reintegracją społeczną i zawodową przepracowałem kryzysowo oraz rozwojowo z wieloma osobami blisko 2500 godzin.

Moja kochana rodzinka